IRLANDIA 2015

Witajcie !

Po zakończeniu sezonu ślubnego, który w tym roku był dość intensywny, postanowiłem odpocząć i „naładować baterię”, odwiedzając moich dobrych przyjaciół mieszkających w Irlandii.
Dagmara i Tomek – jeszcze raz DZIĘKUJĘ za wszystko ?

Nie liczyłem na świetną pogodę, bo jak wiadomo kraj ten słynie z dość częstych i obfitych opadów, a jako ciekawostkę podam że Irlandczycy mają w swoim słownictwie ok. 20 określeń na rodzaj deszczu. Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie, kiedy po przylocie zastałem pogodę lepszą niż wyjeżdżając z Polski !
Tak naprawdę z mojego 5-dniowego pobytu, tylko jeden dzień był typowo irlandzki, a sami znajomi przyznali, że trafiłem z pogodą jak na loterii.

O samej Irlandii można by opowiadać wiele, a że nie jestem dobry w pisaniu, to wolę, aby opowiedziały to moje zdjęcia.
Dodam tylko krótko, że jest to kraj o wspaniałych krajobrazach, pub-ach w których nie sposób, opisać słowami panującej tam atmosfery i słyszanej w nich zawsze na żywo muzyce, przy której Guinness smakuje najlepiej na świecie.

 

P.S: Często pytają mnie znajomi i nie tylko znajomi, jaką lustrzankę i obiektywy do zastosowań amatorskich powinni kupić.
Może dla niektórych będzie zaskoczeniem, jeżeli napiszę że wszystkie zdjęcia na tym wyjeździe wykonałem aparatem kompaktowym, a dokładnie FujiFilm X100T.
Jak widać nie potrzeba ogromnej inwestycji w „lustrzanki” i równie drogie obiektywy. Moim zdaniem lepiej poszukać „kompakta” z wyższej półki, który nie tylko będzie tańszy, ale również nie będzie dużych rozmiarów, co w podróży i poruszaniu się ma spore znaczenie. Dodam jeszcze że aparat małych rozmiarów nie rzuca się tak bardzo w oczy, czym nie kusi potencjalnych złodziei.

Pozdrawiam !

Specyfikacja:
FujiFilm X100T