IZRAEL 2015

Cześć !

Dziś chciałbym podzielić się z Wami, krótką relacją z listopadowego pobytu w Izraelu.

Był to mój pierwszy wyjazd na Bliski Wschód i już od momentu kupna biletów nie mogłem się doczekać wylotu.
Biorąc pod uwagę sytuację na świecie, końcówka ubiegłego roku była wyjątkowo nieprzyjemna. Tydzień przed Naszym wylotem do Eilat, wszyscy byliśmy świadkami tragicznych zamachów terrorystycznych w Paryżu. Ta wiadomość oczywiście dała Nam sporo do myślenia i rozważaliśmy rezygnację z wyjazdu.
Jednakże ciekawość i chęć podróży, była silniejsza i w sobotę rano 21 listopada, byliśmy już na lotnisku Kraków-Balice.

Co do samej sytuacji w Izraelu to ciężko mi się wypowiedzieć, ponieważ przebywaliśmy w najdalej położonym na południe mieście, które uchodzi za bardzo spokojny i bezpieczny region.
Mogę jedynie napisać, że z relacji tubylców i turystów, których spotkaliśmy na miejscu, wynika że na północy kraju, a szczególnie w regionach autonomii Palestyńskiej sytuacja jest niestety całkiem inna.

Mimo tego, że odwiedziliśmy Izrael poza sezonem, Eilat, miasto leżące nad zatoką Akaba, tuż nad Morzem Czerwonym, spełniło Nasze oczekiwania.
Temperatura jak na końcówkę listopada była bardzo przyjemna, z ważniejszych rzeczy – zwiedziliśmy Eilat podczas dnia i w nocy, mieliśmy okazję być w świetnym Oceanarium (niestety w połowie zwiedzania bateria w Fuji, odmówiła posłuszeństwa), odwiedziliśmy również plażę z dziką rafą koralową i co najważniejsze wróciliśmy wypoczęci bezpiecznie do Polski ?

Choć pobyt w Izraelu był stosunkowo krótki, bo tylko 3 noce i niewiele z tego co chcieliśmy, udało Nam się zobaczyć, to wiem jedno – Było warto !!

Pozdrawiam !

Specyfikacja:
FujiFilm X100T