NOWY JORK 2015 – część I

Kolejny wpis gotowy !

Minął już prawie rok od mojego krótkiego pobytu w Stanach Zjednoczonych.
Bardzo długo zabierałem się za te zdjęcia, po części było to spowodowane tym, że zaraz po powrocie rozpocząłem sezon ślubny, z drugiej strony przywiozłem bardzo dużo materiału i z góry wiedziałem że będę musiał poświęcić sporo czasu, aby go przygotować. Najwięcej pracy zajęło mi wyselekcjonowanie zdjęć, które ostatecznie chciałem pokazać, ale nawet po tym etapie, miałem tak dużo materiału, że nie widziałem innego wyjścia, jak po prostu podzielić wszystko na dwie części.

Dzisiejszy wpis to zbiór fotografii, które wykonałem przez pierwsze 2 tygodnie pobytu, jak nie trudno zauważyć prawie wszystkie pochodzą z Nowego Jorku.
Mimo że praktycznie każdy, miał okazję widzieć zdjęcia z tej ogromnej metropolii, mam nadzieję, że w jakiejś małej części, udało mi się pokazać to miejsce po swojemu.

Ogólnie o samych „Stanach” ciężko mi się wypowiedzieć, ponieważ jest to tak ogromny kraj, że praktycznie każdy stan przypomina osobne państwo, nie tylko wielkością, ale też odrębną tradycją, dialektem czy kulturą. Będąc wyłącznie w stanie New Jersey i Nowy Jork zobaczyłem/poznałem zaledwie malutką część całego państwa. Zapewne zdołałbym zobaczyć dużo więcej, ale będąc tam w marcu trafiłem na ostrą końcówkę zimy i były takie dni, w których (porównując do Polski), tak dużych ilości śniegu, przez ostatnie lata sobie nie przypominam.

Pomijając to wszystko, cały pobyt był świetnym przeżyciem !
Miałem okazję zobaczyć się ze znajomymi, których nie widziałem od lat, poznałem sporo ciekawych osób, zobaczyłem miejsca, które wcześniej znałem tylko z filmów, i mógłbym tak jeszcze długo wymieniać. Przy tej okazji chciałbym bardzo podziękować Martynie, Wandzie i Krzyśkowi, Karolowi oraz Marcelowi, za poświęcony dla mnie czas.

Podsumowując.
Podobno Nowy Jork jedni kochają, drudzy nienawidzą.
I choć nie da się ukryć wad tego miasta, to spacerując ulicami i obserwując z boku życie tej ogromnej ilości ludzi, nie sposób nie poczuć niezwykłego, oryginalnego klimatu Nowego Jorku.
Na pewno kiedyś tam wrócę i również Wam tego życzę !

Zapewne w niedługim czasie, pojawi się druga część.

 

Specyfikacja:
Canon 6D, Canon 24L II f/1.4, Canon 70-200L f/4